Botnia Print Oy Ab

Ammattilaiset

Kuvaus

Tervetuloa laatujoukkoon!
Botnia Printin lehtitehdas Kokkolassa painaa maamme korkealaatuisimmat ja ekologisimmat sanomalehtituotteet. Asiakaskuntamme koostuu sanomalehtien lisäksi erilaisista aikakauslehdistä, yrityslehdistä sekä jäsen- ja järjestölehdistä.



Y-tunnus: 2441816-1

Päätoimiala: Sanoma-, paikallis- ja kaupunkilehdet

Yhteystiedot

Perustamisvuosi

2010

Työntekijöitä

32

Ammattilaiset

Elina Hirvinen
Elina Hirvinen
Asiakaspalvelu ja markkinointi
Jyrki Jokela
Jyrki Jokela
Käyttöpäällikkö
Toni Klemola
Toni Klemola
Laatu- ja kehityspäällikkö
Jari Kolppanen
Jari Kolppanen
postitusasiantuntija
Tommi Luhta
Tommi Luhta
Käyttöpäällikkö
Michael Rosenback
Michael Rosenback
Key Account Manager

Elina Hirvinen

Asiakaspalvelu ja markkinointi

Puhelin: 050 338 4818

Email: elina.hirvinen@botniaprint.fi

Jyrki Jokela

Käyttöpäällikkö

Puhelin: 020 750 4706

Email: jyrki.jokela@botniaprint.fi

Toni Klemola

Laatu- ja kehityspäällikkö

Puhelin: 020 750 4523

Email: toni.klemola@botniaprint.fi

Jari Kolppanen

postitusasiantuntija

Puhelin: 020 750 4531

Email: postitus@botniaprint.fi

Tommi Luhta

Käyttöpäällikkö

Puhelin: 020 750 4706

Email: tommi.luhta@botniaprint.fi

Michael Rosenback

Key Account Manager

Email: michael.rosenback@botniaprint.fi

Hannu Salmi
Hannu Salmi
Toimitusjohtaja

Hannu Salmi

Toimitusjohtaja

Puhelin: 0400 800 279

Email: hannu.salmi@botniaprint.fi