Mainostoimisto Ilme Oy

Ammattilaiset

Työt

Lisätiedot

Kuvaus

Ilme on Lahdessa ja Tampereella toimiva markkinoinnin ja viestinnän toimisto, jonka palveluvalikoimaan kuuluu kaikki, mitä asiakkaat tarvitsevat erottuakseen kilpailijoistaan. Kaikkiin tarpeisiin, ideasta lopputoteutukseen asti.



Y-tunnus: 16087198

Päätoimiala: Mainostoimistot

Yhteystiedot

  • Svinhufvudinkatu 23
  • 15110 Lahti
  •  
  • 0207429850
  •  
  • www.ilme.fi
  • ilme@ilme.fi
  •  
  •     

Perustamisvuosi

1996

Työntekijöitä

36

Liikevaihto

3 miljoonaa euroa (2017)

Myyntikate

1,75 miljoonaa euroa (2017)

Asiakkuudet

  1. Danfoss
  2. Hanakat/Onninen
  3. Hilton Hotels
  4. Isover Saint-Gobain
  5. Kauppakeskus Ainoa
  1. Kemppi
  2. Linkosuo Oat Chips
  3. Luhta Kiinteistöt
  4. Makron
  5. Medilaser
  1. Metsäkeskus
  2. Musti ja mirri
  3. Nokian Renkaat
  4. Palvelualojen ammattiliitto
  5. Pouttu Oy
  1. RengasCenter
  2. Sandvik Rammer
  3. Scandic Hotels
  4. Stala-yhtiöt
  5. UPM Bonvesta
  1. Uponor
  2. Valtra
  3. Vesijärvisäätiö
  4. Vuohelan Herkku
  5. XAMK - Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu
  6. YH-Kodit

Työt (2)

Ammattilaiset

Joona Kallinen
Joona Kallinen
Toimitusjohtaja
Satu Ingberg
Satu Ingberg
asiakkuusjohtaja
Hanna Jokinen
Hanna Jokinen
Yksikönjohtaja, Tampere
Oskari Kariste
Oskari Kariste
Pääomistaja
Jonna Leppänen
Jonna Leppänen
asiakkuusjohtaja
Tiina Viljanen
Tiina Viljanen
Asiakkuusjohtaja

Joona Kallinen

Toimitusjohtaja

Puhelin: +358 50350 3010

Email: joona@ilme.fi

Satu Ingberg

asiakkuusjohtaja

Tampere

Puhelin: +358 400 897071

Email: satu@ilme.fi

Hanna Jokinen

Yksikönjohtaja, Tampere

Puhelin: +358 50 4114191

Email: hanna@ilme.fi

Oskari Kariste

Pääomistaja

Jonna Leppänen

asiakkuusjohtaja

Puhelin: +358 50 3699313

Email: jonna@ilme.fi

Tiina Viljanen

Asiakkuusjohtaja

Puhelin: +358 45 6360820

Email: tiina@ilme.fi


Sivutoimipisteet

Finlaysoninkatu 2
33210 Tampere
Suomi

3510 Kraft Road, suite 200,
34105 Naples, Florida
USA