Kuvaus

Koodiviidakko tarjoaa skaalautuvan ja ketterän työkaluperheen digitaaliseen viestintään ja markkinointiin. Yrityksen pilvipalvelupohjainen työkaluperhe koostuu helppokäyttöisistä ratkaisuista, joiden avulla yritykset voivat toteuttaa digimarkkinointia, sisällönhallintaa, lehdistötiedotusta sekä median seurantaa online-ympäristössä.



Y-tunnus: 19399621

Päätoimiala: Digitaalinen viestintä

Yhteystiedot

  • Kansankatu 53
  • 90100 Oulu
  •  
  • 010 38 77053
  •  
  • www.viidakko.fi
  • moi@viidakko.fi
  •  
  •     

Perustamisvuosi

2005

Työntekijöitä

190

Liikevaihto

11M€

Työt (11)

Ammattilaiset

Pia Hakola
Pia Hakola
Sales Director
Joonatan Jääskeläinen
Joonatan Jääskeläinen
Sales Director
Antti Korpela
Antti Korpela
Business Development Director
Johanna Lammassaari
Johanna Lammassaari
Marketing Manager
Ville Lehtoniemi
Ville Lehtoniemi
Account Director
Riina Manner
Riina Manner
Head of Central Europe

Pia Hakola

Sales Director

Puhelin: 040 166 3966

Email: pia.hakola@viidakko.fi

Joonatan Jääskeläinen

Sales Director

Puhelin: 050 364 3733

Email: joonatan.jaaskelainen@prcloud.fi

Antti Korpela

Business Development Director

Puhelin: 050 347 0001

Email: antti.korpela@prcloud.fi

Johanna Lammassaari

Marketing Manager

Email: johanna.lammassaari@viidakko.fi

Ville Lehtoniemi

Account Director

Puhelin: 044 532 3902

Email: ville.lehtoniemi@viidakko.fi

Riina Manner

Head of Central Europe

Email: riina.manner@viidakko.fi

Juho Mattila
Juho Mattila
Business Director, Marketing Automation
Kirsi Pöyhtäri
Kirsi Pöyhtäri
Marketing Coordinator
Turo Siipo
Turo Siipo
Enterprise Accounts Director
Lari Suomalainen
Lari Suomalainen
Global Head of Sales
Samuli Tursas
Samuli Tursas
CEO

Juho Mattila

Business Director, Marketing Automation

Puhelin: +358 40 836 7216

Email: juho.mattila@viidakko.fi

Kirsi Pöyhtäri

Marketing Coordinator

Turo Siipo

Enterprise Accounts Director

Puhelin: 045 633 4243

Email: turo.siipo@viidakko.fi

Lari Suomalainen

Global Head of Sales

Email: lari.suomalainen@viidakko.fi

Samuli Tursas

CEO

Email: samuli.tursas@viidakko.fi


Postiosoite

Kansankatu 53
90100 Oulu
Suomi

Sivutoimipisteet

Fredrikinkatu 61 A, 6. kerros
00100 Helsinki
Suomi

Lisätiedot

Omistus: Avainhenkilöiden omistama

Hallituksen jäsenet: Paavo Vasala

Erityisosaaminen: Olemme erikoistuneet ketteriin ja helppokäyttöisiin markkinointi- ja viestintäohjelmistoihin. Lähetämme vuositasolla yli 100.000.000 uutiskirjettä, vastaamme tuhansien verkkopalveluiden tekniikasta ja mediaseurantapalvelumme on markkinoiden edistyksellisin työkalu.

Kansainvälinen yhteistyö: Toimintamme ulottuu useaan eri maahan ja maanosaan. Meillä on toimistot Saksassa, Ranskassa, Ruotsissa, Hongkongissa ja Arabiemiraateissa ja ohjelmistomme ovat saatavilla useilla eri kielillä.

Muita tietoja: Koodiviidakko Oy on ollut seitsemän kertaa peräkkäin Suomen nopeimmin kasvavien teknologiayritysten joukossa Deloitten Technology Fast 50 Finland -listalla. Koodiviidakko palkittiin vuoden 2012 valtakunnallisella yrittäjäpalkinnolla.

Voit ladata Koodiviidakon ilmaisen sähköpostimarkkinoinnin oppaan osoitteesta www.sahkopostimarkkinointi.info. Opas on saatavilla myös iBookstoressa.