Kuvaus

Nitrossa luovaan ajatteluun yhdistyy aina käyttökokemuksen, teknologian ja markkinan ymmärtäminen. Tarjoamme asiakkaillemme saman katon alta markkinoinnin koko palettia. Yli 50 markkinoinnin asiantuntijaamme tekee töitä sen eteen, että Nitrolla olisi Suomen parhaat ja tyytyväisimmät asiakkaat.



Y-tunnus: 04984967

Päätoimiala: Mainostoimistot
Muut toimialat: Av -tuotanto, mainoselokuvat, animaatiot, Digitaalinen viestintä

Yhteystiedot

  • Pieni Robertinkatu 11
  • 00130 HELSINKI
  •  
  • +358 (0) 105 424 600
  •  
  • www.nitro.fi
  •  
  •     

Perustamisvuosi

2000

Työntekijöitä

52

Asiakkuudet

  1. Ekokem Oy Ab Strategiatyötä, verkkopalvelun uudistus.
  2. Finnair Cargo Oy Verkkopalvelun kehittäminen, mobiilisivusto, Cargo News -asiakaslehti kaikkiin päätelaitteisiin.
  3. Hong Kong - konserni / Hong Kong Import Ltd Verkkopalvelu kotipuutarhojen suunnitteluun.
  4. Inhan Tehtaat Oy Ab Fiskarsin venemerkkien (Buster, Drive) markkinoinnin suunnittelua ja myynnin tuen sovelluksia vuodesta 2009.
  5. K-Plus Oy Plussa.comin uudistus 2012
  1. Kampin kauppakeskus Vuoropuhelua asiakkaiden kanssa rohkeasti uutta luoden, digitaalisen mediakentän ominaisuuksia hyödyntäen.
  2. Lemminkäinen talo Oy
  3. Lindorff Oy Kampanjoita.
  4. Teleste Oyj Video Networks -brändin uudistus.
  5. Volvo Auto Oy Ab Markkinointitoimenpiteitä verkkoon ja filmituotantoja vuodesta 2000. Päätoimisto keväästä 2012 lähtien.

Työt (14)

Ammattilaiset

Pasi Hiltunen
Pasi Hiltunen
Chief Executive Officer
Mats Berglund
Mats Berglund
Account Director
Mervi Brown
Mervi Brown
Project Manager
Mika Honkanen
Mika Honkanen
Project Manager
Eeva Isopoussu
Eeva Isopoussu
Project Manager
Mikko Kurki
Mikko Kurki
Client Engagement Director

Pasi Hiltunen

Chief Executive Officer

Puhelin: +358 (0)50 517 3440

Email: pasi.hiltunen@nitro.fi

Mats Berglund

Account Director

Puhelin: +358 (0)50 405 8433

Email: mats.berglund@nitro.fi

Mervi Brown

Project Manager

Puhelin: +358 (0)40 564 7528

Email: mervi.brown@nitro.fi

Mika Honkanen

Project Manager

Puhelin: +358 (0)40 775 3793

Email: mika.honkanen@nitro.fi

Eeva Isopoussu

Project Manager

Puhelin: +358 (0)50 389 2854

Email: eeva.isopoussu@nitro.fi

Mikko Kurki

Client Engagement Director

Puhelin: +358 (0)40 757 1002

Email: mikko.kurki@nitro.fi

Kaarlo Laite
Kaarlo Laite
Team Leader
Mirka Lindström
Mirka Lindström
Project Manager
Jaana Malminen
Jaana Malminen
Project Manager
Sami Puutio
Sami Puutio
Vice President
Marika Tulivuori
Marika Tulivuori
Executive Producer

Kaarlo Laite

Team Leader

Puhelin: +358 (0)40 7711 670

Email: kaarlo.laite@nitro.fi

Mirka Lindström

Project Manager

Puhelin: +358 (0) 40 181 6670

Email: mirka.lindstrom@nitro.fi

Jaana Malminen

Project Manager

Puhelin: +358 (0)400 995 304

Email: jaana.malminen@nitro.fi

Sami Puutio

Vice President

Puhelin: +358 (0)40 528 9004

Email: sami.puutio@nitro.fi

Marika Tulivuori

Executive Producer

Puhelin: +358 (0)40 847 8722

Email: marika.tulivuori@nitro.fi


Postiosoite

Pieni Robertinkatu 11
00130 Helsinki
Suomi

Sivutoimipisteet

Logomo Konttori, Köydenpunojankatu 14
20100 Turku
Suomi

Lisätiedot

Omistus: TS-Yhtymä 100 %

Hallituksen jäsenet: Heikki Ketonen, Jaakko Ketonen, Timo Ketonen

Emoyhtiö: TS-Yhtymä

Erityisosaaminen: Nitro Film on filmituotanto- ja jälkituotantoyksikkö, joka tuottaa liikkuvaa kuvaa, ääntä ja 3D-printtejä intohimolla ja rakkaudesta lajiin – sisältöä kunnioittaen. Mikään media ei ole meille vieras.

Huippuohjaajat, jäätävän hyvä post-production, äänisuunnittelu & 3D-osaaminen, omat studiot ja alan terävintä kärkeä edustavat alihankkijat takaavat asiakkaalle sen mitä lupasimme.

Vain mielikuvitus on rajana.

Muita tietoja: Nitroon kuuluvat kahden suunnitteluryhmän lisäksi filmituotantoyhtiö Nitro Film, digitaalisiin ratkaisuihin keskittyvä Nitro Tech sekä asiakkaita päivitysasioissa ja analytiikassa palveleva Nitro Service Center.